Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řeč těla (18) - Ženské pohledy

26. 7. 2012
Víte, jak z pohledu ženy rozpoznáte, zda o vás má zájem? Její oči prozradí mnohem více, než se zdá. Pojďme se podívat na to, jakými typy pohledů vás může žena obdarovat, a co tyto pohledy znamenají.
Dlouhý pohled do vašich očí, ideálně s úsměvem
V tomto případě je jasné, co žena chtěla říct. Doslova vás vyzývá, abyste si pro ni šli. Chce vás, líbíte se jí. Není co řešit, jděte hned za ní.
Žena se rozhlíží kolem, na vás ulpí její pohled o něco déle
Zde může velmi snadno dojít k dezinterpretaci. Někteří svůdci berou o něco delší pohled jako signál k akci. Pravda je však taková, že si žena nejspíše na někoho vzpomněla, někoho jí připomínáte, nebo si není jistá, zda vás nezná. Znak zájmu to není.
Žena se na vás podívá a znervózní
Klasická situace pro ostýchavé dívky. Po na vás pohledu zaujme obranný postoj, začne s sebou škubat, nervózně se červenat, popřípadě si dá vlasy za ucho či si zapálí cigaretu. Pohledu s vámi se snaží dále vyhýbat. Je to znak zájmu, ovšem žena je velmi ostýchavá. Bojí se to dát najevo. Zde musíte udělat první krok vy. Vydejte se za ní. Chce to příjemný tón a sebejisté vystupování. Nervózní žena se při správném postupu velmi rychle uvolní.
Neustále se na vás dívá s mírně přivřenými víčky a ironickým úsměvem
Tento oční kontakt vypadá jako sváděcí pohled. Řeknete si, že toto bude tutovka, a hned se za ní vydáte. Chyba lávky. Sváděcí pohled to vůbec nemusí být. Žena si může s vámi pouze hrát, nebo co hůř - můžete jí připadat směšní. Chcete-li se vyhnout trapasu z prohry na celé čáře, hledejte další signály v řeči těla (např. olíznutí rtů, prohrabování vlasů atd.). Najdete-li je, jděte do ní. Jinak ji raději nechte být.
Po pohledu na vás "ožije," začne se bavit se všemi okolo
Opět rozporuplný význam. Spíše se přikláním k tomu, že v tomto případě ji pohled na vás "nabil energií." Líbíte se jí, chce se předvést (ostýchavá dívka). Bohužel, někteří kolegové svůdci se kloní ke druhé variantě významu, která říká, že jste ženu rozesmáli svým zevnějškem.
V tomto případě opět záleží na vývoji situace. Pokud se na vás bude střídavě dívat a smát se, jste jí pro smích. Jestli se na vás bude dále dívat a usmívat se na vás, je to ten samý případ jako v první situaci. Když se bude dívat okolo, a pohledu se vámi se bude spíše vyhýbat, je opět ostýchavá, avšak zájem má.
Dívá se na vás, pak uhne pohledem, opět se podívá atd.
Jednoduché - zájem má, ale je opět stydlivá. Veškerá iniciativa je na vás.
Odcházíte z podniku a ona se za vámi pořád dívá
Zaujal jste ji a ona nyní přemýšlí, jestli by vás neměla zastavit a popovídat si s vámi (samozřejmě to neudělá). Každopádně není na škodu se v tomto případě vrátit a jít si s ní popovídat. Třeba jen krátce, na získání kontaktu to stačí.
Dívá se na vás, téměř neznatelně se na vás usmívá
Tak to se nám někdo asi zamiloval na první pohled. Opravdu hodně se jí líbíte. Tento pohled není snadné odhalit - většinou se bude snažit těkat okolo, avšak když se podívá na vás, uvolní se jí svaly v obličeji, rozzáří se jí zorničky, nenápadně se usmívá. Pozor na to, že jde pouze o opojení z vašeho vzhledu. Může se velmi snadno pokazit.
Shrnutí
Všimněte si, že ženy dávají najevo zájem delším otevřeným očním kontaktem a decentním úsměvem, případně nervozitou a těkáním. Pokud se na vás dívá z podhledu či nadhledu, či se sebevědomým až ironickým úsměvem, je to vždy špatný signál.
Časem sami přijdete na to, které pohledy žen jsou pro vás příznivé, a které nikoli. Chce to pouze trochu praxe. Pozor si zejména dávejte na viditelně svůdné pohledy. Nesignalizují zájem, jak by se mohlo zdát.
Pokud si alespoň trochu věříte, nečekejte na to, až vám žena začne dávat signály. Vydejte se za ní ihned, jak ji spatříte.

Za námět na článek děkuji Michalovi, za pomoc s "výzkumem" děkuji Terry a Kennovi.